Kūrybiškumo ugdymas, prisimenant kulinarinio paveldo tradicijas.

Kovo 29 dieną Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centre vyko netradicinė pamoka-išvyka. Jos tikslas: ugdyti kūrybiškumą, profesinio pasirengimo motyvaciją, savarankiškumą, iniciatyvumą ir bendradarbiavimą, gilinti profesines žinias ir įgūdžius, ugdyti bendrąją mokinių kultūrą, bendravimą. Pamoką vedė ir su kulinarinio paveldo tradicijomis marginant kiaušinius mokinius supažindino Irena Armonienė, etnokultūros veiklos koordinatorė. Margučių dažymas, jų dovanojimas buvo neatsiejama Šv. Velykų tradicijų dalis. Juos dovanodavo krikšto tėvams, vaikams, kaimynams, draugams. Marginant kiaušinius, ant jų buvo daromi įvairūs užrašai, palinkėjimai. Tokius margučius saugodavo labai ilgai. Kambario temperatūroje laikomi margučiai su kiekvienais metais po truputį džiūdavo, lengvėdavo ir buvo saugomi amžiais, kaip vertingi, mieli širdžiai prisiminimai.

Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai išgirdo kaip mūsų senoliai ruošėsi Velykoms, kaip margino kiaušinius įvairiais natūraliais gamtos dažais, naudodami vašką bei skutinėjimo metodus. Papasakojo kada margino kiaušinius, pademonstravo kokius raštus piešė ant kiaušinių, ką tai simbolizavo. Sužinojo, kokie augalai, bei jų dalys buvo ir yra naudojami kiaušinių dažams gaminti, iš kokių augalų, daržovių, medžių kokias spalvas galima išgauti, kokie yra išlikę rašytiniai kiaušinių marginimo būdai, kokią savaitės dieną kiaušinius dažydavo, kokia margučio reikšmė, kokie papročiai buvo margučius dovanojant, kokius žaidimus buvo galima žaisti su kiaušiniais.

Kiekvienas dalyvavęs mokinys kiaušinius margino vašku, dažė natūraliais kelių spalvų dažais, išmėgino kelias margučių dažymo metodikas.

Visi mokiniai džiaugėsi, kad tai puikus atsipalaidavimo, bendravimo, relaksacijos būdas po užsiėmimų, galimybė ugdyti kūrybiškumą, bei puiki idėja nustebinti širdžiai brangius žmones, nešvaistant daug pinigų, originalia šventine dovanėle, prisimenant kulinarinio paveldo tradicijas.

Netradicinę pamoką-išvyką organizavo profesijos mokytoja Vida Mališauskienė.