Iškovotas sidabro medalis Estijoje!

  • IMG_0064
  • 20180316_123202
  • IMG_0027
  • IMG_0051
  • IMG_9973
  • IMG_9974
  • IMG_9985
  • IMG_9995

Klaipėdos turizmo mokyklos mokinys dalyvavo tarptautiniame virėjų profesinio meistriškumo konkurse Estijoje ir iškovojo sidabro medalį.
Įvairūs konkursai, olimpiados besimokant Klaipėdos turizmo mokykloje ne naujiena – moksleiviai vos spėja visuose dalyvauti. Visi jie savaip skirtingi, tačiau skatinantys tobulėti. Konkursai mokinių įgūdžius lavina visapusiškai. Kuo daugiau patyriminių dalykų, tuo didesnė nauda  būsimiems specialistams.
2018 m. kovo 15-16 dienomis Kuresarės mieste (Saremos sala), Estijoje vyko tarptautinis profesinio meistriškumo konkursas „Kulinarijos menas Kuresarėje 2018“. Konkurse savo gebėjimus tikrino 32 mokiniai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos.
Atsitiktinės atrankos būdu buvo sudaryta komanda (du dalyviai) iš skirtingų šalių. Mokiniai turėjo per trumpą laiką susitarti, kokį  karštąjį patiekalą, saldųjį patiekalą gamins, kaip jį dekoruos ir patieks. Taip pat jų laukė staigmena, kurią  sužinojo atėję į darbo vietą.
Lietuvą ir Klaipėdos turizmo mokyklą šiame konkurse atstovavo Rokas Ragauskas (V15-1 gr.). Jis per 4 valandas, kartu su savo partnere Merilyn Kaljula iš Estijos, turėjo pagaminti karštąjį patiekalą panaudojant kiaulienos nugarinę, šprotus, burokėlius. Desertui buvo privaloma pasigaminti ir patiekti profitrolius, sūrio kremą, panaudoti Kama miltų mišinį. Konkurso staigmena buvo obuolys iš kurio komanda turėjo pagaminti desertą.
Mūsų mokyklos dalyviui Rokui Ragauskui ir jo komandos partnerei pasisekė išties puikiai.  Rokas (mokytoja Inga Poškutė) konkurse „Kulinarijos menas Kuresarėje 2018“ iškovojo sidabro medalį.
„Labai džiaugiuos, kad turėjau galimybę sustiprinti savo kulinarinius įgūdžius šiame tarptautiniame konkurse. Pats konkursas tikrai nebuvo vienas iš lengvųjų, nes juodoji dėžė buvo atskleista likus 15 minučių iki gaminimo pradžios, tad kartu su partnere Merilyn teko veikti labai greitai. Rezultatas – antra vieta pabaltyjije rodo, kad ne veltui su mokytoja Inga tiek laiko dirbome, kad nuvykus būtų galima kovoti dėl medalio“ (Rokas Ragauskas).
Konkursas yra tikras išbandymas komandai, tačiau jo metu gaunamos žinios ir suteikiamos galimybės „atperka“ sunkų darbą. Kiekvienam dalyviui buvo puiki galimybė pasitikrinti savo profesines žinias ir sugebėjimus.