Padavėjų ir barmenų specialybės mokinių stažuotė Italijoje

Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos Leonardo da Vinci projektas „Viduržemio jūros virtuvė“ Nr.LLP-LdV-IVT-2013-LT-0833 – tai galimybė bendradarbiauti ir kartu mokytis. Džiaugiamės, kad Klaipėdos turizmo mokyklos padavėjo ir barmeno specialybės mokiniai Martynas Burba, Roman Kadyšev, Ernestas Juozauskas ir viešbučio darbuotojo specialybės mokinė Jovita Lauciūtė atliko praktiką Italijoje.

Projekto dalyviai dirbo ir gyveno 4 žvaigždučių viešbutyje „Hotel Pietre Nere” (www.hotelpietrenere.it), kuris yra Italijos pietryčiuose, Apulijos (it. Puglia) regione, Fodžijos (it. Foggia) provincijoje. Netoliese yra Varano ežeras. Tai išskirtinė aplinka, nes viešbutis tik apie 100 metrų nuo ilgo balto paplūdimio prie Adrijos jūros, 3 km nuo Rodi Garganico miestelio centro, tačiau turintis savo tradicijas, nuolatinius klientus ir visada laukiantis naujų lankytojų, kuriuos stebina išskirtine virtuve, kur galima aptikti tradicinio pastovumo ir inovatyvios virtuvės stebuklo. Viešbučio virtuvė specializuojasi jūros gėrybių patiekalų gamyboje, tokių kaip midijos, ančiuviai, kalmarai, sepijos, krevetės, įvairios žuvys (kaip „Dorada“) auginamos vietiniuose natūraliuose tvenkiniuose. Fodžos provincija, kur yra viešbutis, tai viena iš nedaugelio vietų Italijoje kur yra kalnai, jūra, smėlėti paplūdimiai, lygumos, tačiau būtent ten auginamos daržovės ištisus metus ir jomis aprūpinama didelė dalis visos Italijos.

Mokiniai lankėsi profesinėje mokykloje „Istituto Professionale di Stato per i Servizi Alberghieri e della Ristorazione “Enrico Mattei” Vieste mieste, turėjo galimybę stebėti jų mokymosi ypatumus, panašumus ir skirtumus. O kaip kiekviena pažintis be galimybės tai įgyvendinti praktiškai. Projekto dalyviai aptarnavo viešbučio svečius, dirbo banketuose, susipažino su jūros gėrybių paruošimu ir patiekimu, makaronų ir picų įvairove, mokėsi gaminti karštus gėrimus, kokteilius. Kultūrinės programos metu lankėsi alyvuogių aliejaus gamykloje, ekologiškuose ūkiuose, šampano darykloje, kur domėjosi šampano gamybos procesu ir patiekimo ypatumais.
Praktika kitoje šalyje – tai naujų pažinčių, potyrių ir bendro tikslo siekimas – profesinis tobulėjimas.