Kuriama edukacinė platforma, pristatanti karjeros galimybes turizme

  • prague meeting
  • IMG_20191202_094726

Turizmas pasaulyje viena intensyviausiai augančių industrijų. Ši sritis sparčiai auga ir Lietuvoje. Statistikos departamento duomenimis, turistų skaičius mūsų šalyje augo beveik dešimtadaliu, Lietuvą aplankė 2,6 milijono turistų. Šį skaičių įdomu palyginti su Lietuvos gyventojų skaičiumi. Tad kyla klausimas, ar mes pastebime, kad turizmo sritis Lietuvoje populiarėja?
Europos Sąjungoje turizmas sudaro 10% BVP ir sukuria net 26 mln. darbo vietų, kas sudaro 9% visų darbo vietų ES. Silpniausia šio sektoriaus pusė yra turizmo darbo rinka, kenčianti nuo akivaizdžių trūkumų, tokių kaip nepakankamas darbuotojų skaičius bei profesijai reikalingų įgūdžių spragos. Klaipėdos turizmo mokykla, siekdama prisidėti sprendžiant šią problemą, dalyvauja Europos šalių bendradarbiavimo projekte “Tourism 4 Career” (T4C). Projekto tikslas – didinti turizmo srities žinomumą ir skatinti moksleivius rinktis karjeros galimybes turizme. Šiuo tikslu 10 Europos šalių partnerių kuria dvi interaktyvias edukacines platformas (e-mokymosi šaltinius).
Edukacinių platformų turinys orientuotas į turizmo sektoriaus profesijų pristatytą. Jose karjeros specialistai, mokytojai, mokinių tėvai ir patys mokiniai ras vertingų įžvalgų bei informacijos, susijusios su turizmu ir karjeros galimybėmis šioje srityje. Prieš prasidedant projektui buvo atliktas tyrimas, kuriuo siekta išsiaiškinti, kaip apgyvendinimo ir turizmo sektoriaus darbuotojai ar su juo susiję specialistai, verslininkai bei mokytojai vertina šią sritį. Tyrimo partneriai atliko poreikių analizę. Paaiškėjo, kad dauguma jaunų žmonių karjerą apgyvendinimo ir turizmo sektoriuje apibūdina išskirdami du pagrindinius argumentus: nuolatinį bendravimą su naujais, įdomiais žmonėmis bei galimybę keliauti. Neigiama apgyvendinimo ir turizmo sektoriaus karjeros puse laikomas darbas savaitgaliais, švenčių dienomis bei netenkinantis darbo užmokestis. Anot respondentų, esminiai reikalavimai turizmo sektoriuje yra komunikacijos ir bendravimo įgūdžiai, kalbų mokėjimas.
2019 m. gruodžio 2 d. Prahoje įvyko trečiasis projekto T2C susitikimas, kurio metu aptarti esminiai tolimesni edukacinės platformos plėtros klausimai. Edukacinės platformos turinys bus papildytas jau šioje srityje dirbančių žmonių sėkmės istorijomis, o iš pateiktos partnerių informacijos bus galima susidaryti nuomonę apie karjeros galimybes ir specifiškumą kitose Europos šalyse, tokiose kaip Lenkija, Airija, Italija, Slovėnija, Bulgarija, Čekija, Danija.

Klaipėdos turizmo mokykla siūlo šias profesijas:

  • Poilsio paslaugų agentas
  • Sporto klubo veiklos organizatorius
  • Finansinių paslaugų teikėjas
  • Viešbučių ekonomas
  • Svečių aptarnavimo darbuotojas
  • Virėjas
  • Konditeris
  • Padavėjas ir barmenas