Europos viešbučių ir turizmo mokyklų asociacijos profesinio meistriškumo konkursas Olandijoje

Lapkričio 12-17 dienomis Leuvardeno mieste, Olandijoje vyko 31-asis AEHT (Europos viešbučių ir turizmo mokyklų asociacijos) organizuotas profesinio meistriškumo konkursas, kuriame dalyvavo keturi Klaipėdos turizmo mokyklos mokiniai: Ernesta Petrikaitė (V16-2), Odeta Ramaškevičiūtė (V16-1), Deividas Stumbra (PB18) ir Reda Zubaitė (K17V). Mokinius ruošė profesijos mokytojos Inga Poškutė, Gitana Vidmantienė, Reda Saukantienė ir Alma Beleckytė.
Šiais metais konferencijoje dalyvavo mokiniai, mokytojai ir mokyklų direktoriai iš 20 šalių, iš viso apie 600 dalyvių. Vyko 10 rungčių: virėjų kulinarijos meno, kulinarijos dekatlono, konditerių, turizmo – turizmo vadybos, registratūros, kelionių gidų, padavėjų, somelje, barmeno, baristų. Mūsų mokyklos mokiniai varžėsi virėjų kulinarijos meno, dekatlono, konditerių, barmenų rungtyse. Atsitiktinės atrankos būdu suburtose komandose mokiniai turėjo per trumpą laiką susitarti, kokį patiekalą, desertą ar kokteilį gamins, kaip jį dekoruos ir pristatys. Konferencijos metu mokiniai ir mokytojai turėjo puikią galimybę stebėti kitų komandų darbą, tobulinti savo dalykines ir bendrąsias kompetencijas.
Dalyvavimas tokiuose renginiuose skatina norą tobulėti, praplečia akiratį, suteikia galimybę lyginti turimas žinias, gebėjimus ir įgūdžius su kitų šalių mokinių pasiekimais, stiprina pasitikėjimą savimi. Galime pasidžiaugti, kad mūsų mokiniai atitinka europinį pasiruošimo lygį, geba dirbti tarptautinėje komandoje, bendrauti užsienio kalba.
Džiaugiamės, kad mokykla yra AEHT narė ir dėkojame už suteiktą galimybę dalyvauti AEHT metinėje konferencijoje.